Ojla!

Za nami je še zadnje letošnje državno prvenstvo. Tokrat smo se moški in ženske kar skupaj pomerili na vzponu na Pokljuko. Traso sem si pred dirko z dobrim namenom ogledala, a sem kot mnogi drugi žal zgrešila ta pravo, tako da nisem natančno vedela, kaj me čaka. Zdaj, po končani dirki, sem prepričana, da je bilo bolje tako. :)

Štartali smo v Bohinjski Bistrici in se po 1,5 km ravnine zapodili v precej strm odsek. Začela sem zelo po pameti, da mi ni bilo že od začetka preveč težko, vedela sem namreč, da je del, ki ga nisem poznala, zelo strm. Najbolje ga je opisal Chef: “Nekaj strmin je ubijalskih, zato tale vzpon manj pripravljenim strogo odsvetujem. Utegne se zgoditi, da bo bicikel pristal v grmovju.” :)

Noge so se mi super vrtele, žal pa nisem imela ob sebi nobene skupine, ki bi mi olajšala vožnjo po ravnini pred drugim strmim delom. Strmine, ki so sledile, so bile resnično ubijalske. Sicer se ne štejem med manj pripravljene, a sem vseeno kar nekajkrat pomislila, da bi bicikel odložila v grmovje. :) Sama sreča, da je bilo tam ob cesti ogromno navijačev, ki so nas spodbujali in malo odtegnili pozornost od trpljenja. Najbolj me je razveselil prijatelj Kalček, ki je na nastrmejšem delu tekel ob meni. :) Pred ciljem je bilo še nekaj ravnine, kjer sem iztisnila še zadnje atome moči in veliko bolj suverno zmagala kot lansko leto. :) Klanec naj bi bil zaradi številnih menjav ritma najbolj primeren za kronometriste. :) :) Tudi med moškimi je zmagal odličen kronometrist Robert Vrečer. Pri ženskah je z drugim mestom presenetila Aja Opeka, tretja pa je bila Živa Verbič.

Glede na to, da mi na zadnjih dirkah ni šlo tako, kot bi si želela, niti približno nisem pričakovala, da mi bo tudi letos uspelo osvojiti majico državne prvakinje v vzponu, zato sem bila uspeha zelo vesela. Včasih sproščenost prinese najboljše rezultate. DP v vzponu sicer nima prav velikega pomena v kolesarstvu, vedno pa manjka tudi daleč najboljša klančarka Polona, a no… Malo motivacije vedno prav pride!

V naslednjih tednih bo moj trening posvečen predvsem kronometru. Izbrana sem namreč v ženski del reprezentance (+ Polona Batagelj in Alenka Novak), ki bo Slovenijo zastopala na svetovnem prvenstvu na Danskem (19.-25.9.). Svetovno prvenstvo je cilj vsakega športnika in zelo sem vesela, da se ga bom lahko udeležila, zato bom v tem mesecu vse podredila pripravam nanj.

Do takrat pa nas v tem mesecu čakajo še tri domače dirke: kriterij Okoli Grma, Bambi dirka in kriterij Medvode, 4.9. se bom udeležila kronometra Fardelli v italijanskem Bergamu, 11.9. dirkamo v italijanskem mestu Nove, od 13. do 18.9. pa bomo z reprezentanco na etapni dirki Giro della Toscana, ki jo bom verjetno predčasno zaključila zaradi odhoda na Dansko. Tam bo kronometrska preizkušnja 20.9. in cestna dirka 24.9.

Držite pesti, da bi zadnji mesec letošnje sezone minil čim bolj uspešno!